Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Powiedz jak możemy Ci pomóc

ABC Remonty Oleba Warszawa Piaseczno

Piaseczno

Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Darmowe i skuteczne pozycjonowanie strony internetowej

Autor: ABC Remonty Oleba Warszawa Piaseczno, publikacja: 2013-01-04

Gipsowanie zbrojone to niezwykle wydajna i trwała metoda powoli wchodzi na Polski rynek remontowy więc warto o niej kilka słów napisać.

Zastosowanie

Gipsowanie tego typu stosuje się głownie na płytach gipsowych, choć zastosowanie znajduje na starych tynkach czy ścianach z płyty OSB. Standardowo płyty gipsowe szpachluje się głównie na łączeniach płyt stosując szeroki asortyment siatek lub taśm, na poddaszach i sufitach podwieszanych stosuje się układanie płyt gipsowych podwójnie celem zminimalizowania ewentualnych pęknięć.

Na co trzeba zwrócić uwagę

Wszystkie te metody raz zdają egzamin a raz nie. Dlaczego tak się dzieje..? Odpowiedz jest prosta w miejscach mało narażonych na ruchy i drgania metody tradycyjne są skuteczne, ale co się dzieje gdy mamy do czynienia z dużymi ruchami dachu czy osiadaniem budynku? Jak ustrzec się pęknięć na płytach gipsowych? Tu z pomocą wchodzi do gry gipsowanie zbrojone, nowatorska metoda wdrażana przez nas od trzech lat sprawdza się wręcz nieprawdopodobnie dobrze.

Gipsowe Zbrojenie

Zalety gipsowania zbrojonego

Płyty gipsowe pokrywane są w całości zbrojeniowa siatką z włókna szklanego podobną do siatki elewacyjnej i fizeliny szeroko gabarytowej i są czterokrotnie gipsowane. Co na daje taka metoda? Brak pęknięć odkształcalność płyty na poziomie 20%, więc praktycznie można ją wyginać w łuk. Odporność na drgania i uderzenia, płyty nie pękają na łączeniach, a przy okazji otrzymujemy gładką powierzchnię bez widocznych łączeń na płytach dzięki gipsowaniu całych płyt czterokrotnie. W efekcie otrzymujemy idealnie gładki sufit. W dodatku niesamowicie wytrzymały.
Na tak wykonany sufit bez żadnych obaw można dawać wieloletnia gwarancję.

Ale coś za coś: wykonanie takiego sufitu czy poddasza jest bardzo pracochłonne, więc dwukrotnie droższe zarówno w robociźnie jak i materiale. Dlatego też wybór tej metody zależy głównie od funduszy.

Podsumowanie

Pamiętajmy jednak, że poddasza nie zmienia się co dwa - trzy lata, a przeważnie robi się je na całe życie. Dzieląc się z Państwem naszym doświadczeniem polecamy nie oszczędzać na zasadniczych etapach remontu czy budowy domu.



Opracowano:
Paweł Oleba
ABC Remonty Glazura Oleba

Gładzie - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 111 568 Specjalistów od Położenia Gładzi najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych: